Біологія 11 кл.

Сталий розвиток та збалансоване природокористування


13.05.2022 (П'ятниця)

Тема. Природокористування та природні ресурси. Закони природокористування

Хід уроку

1.Опрацюйте § 103-104, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
а) ВІДЕО "Природоохоронні території"


б) ВІДЕО "Природні ресурси України" 
2. Пройдіть пробне  за темою тестування

12.05.2022 (Четвер)

Тема. Сучасні напрями охорони природи та захисту навколишнього середовища в Україні та світі

Хід уроку

1.Опрацюйте § 102, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
а) ВІДЕОУРОК "Збереження біорізноманіття. Охорона природи"

2. Зробіть фото або коротеньке відео (як в сім'ї сортуєте сміття, як прибираєте територію - до і після прибитання...) будь-яку природоохоронну активність або соціальну рекламу 

3.Заповніть спільну ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Утилізація відходів". Опрацюйте інтернет ресурси  і знайдіть інформацію, як різні країни вирішують цю проблему.



09-10.05.2022 (Понеділок- вівторок)

Тема. Практична робота. Причини і наслідки забруднення грунтів. Шляхи вирішення цієї проблеми

Хід уроку

1. Повторіть §100

2. Виконайте роботу в СПІЛЬНІЙ ПРЕЗЕНТАЦІЇ за інструктивною карткою.


06.05.2022 (П'ятниця)

Тема. Практична робота. Причини і наслідки забруднення гідросфери. Шляхи вирішення цієї проблеми

Хід уроку

1. Повторіть §99

2. Виконайте роботу в СПІЛЬНІЙ ПРЕЗЕНТАЦІЇ   за інструктивною карткою.

 

05.05.2022 (Четвер)

Тема. Практична робота. Причини і наслідки забруднення атмосфери. Шляхи вирішення цієї проблеми

Хід уроку

1. Повторіть §98

2. Виконайте роботу в СПІЛЬНІЙ ПРЕЗЕНТАЦІЇ за інструктивною карткою.

04.05.2022 (Середа)

Тема. Загальне уявлення про геологічне середовище. Причини деградації грунтів

Хід уроку

1. Опрацюйте § 100, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:

а) ВІДЕО "Основні джерела антропічного забруднення грунтів"

б) ВІДЕУРОК "Антропічне забруднення грунтів"

2.Виконайте ТЕСТИ НаУрок


03.05.2022 (Вівторок)

Тема. Фактори порушення якості природних вод

Хід уроку

1. Опрацюйте §99, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
а) ВІДЕО "Як зберегти водні ресурси"

б) ВІДЕОУРОК"Антропічний вплив на гідросферу"

 2.Виконайте ТЕСТИ НаУрок


02.05.2022 (Понеділок)

Тема. Фактори порушення якості атмосфери

Хід уроку

1. Опрацюйте §98, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:

а) ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ "Охорона атмосфери причини і наслідки забруднення атмосферного повітря"

б) ВІДЕОУРОК "Антропічний вплив на атмосферу"

2. Виконайте ТЕСТИ НаУрок


29.04.2022 (П'ятниця)

Тема.  Екологічна складова управління та поводження з відходами виробництва та споживання

Хід уроку

1. Повторіть §97

2. ВІДЕО "Поводження з відходами"

3. Заповніть спільну ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Утилізація відходів". Опрацюйте інтернет ресурси  і знайдіть інформацію, як різні країни вирішують цю проблему.


28.04.2022 (Четвер)

Тема. Практична робота. Розкриття трофічної структури біоценозу за наданим преліком видів. Встановлення біоценотичної ролі для окремих видів

Хід уроку

1. Виконайте роботу в робочому зошиті за ІНСТРУКТИВНОЮ КАРТКОЮ до 04.05.2021

27.04.2022 (Середа)

Тема. Поняття якість довкілля. Критерії забруднення довкілля

Хід уроку

1. Ця тема дуже актуальна, щоб це зрозуміти перегляньте ВІДЕО "Забруднення довкілля" 

2. Опрацюйте §97, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали: 

а) ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ "Якість довкілля. Критерії забруднення"
б) ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ "Види забруднення"

3.Виконайте ТЕСТИ НаУрок 


26.04.2022 (Вівторок)  

Тема. Основні уявлення про антропогенний вплив на біосферу та біорізноманіття
Мета. Усвідомити наслідки впливу людини на біосферу та біорізноманіття. 

Хід уроку

1. Опрацюйте §96, складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:

 ВІДЕОУРОК "Антропічний вплив на біорізноманіття" 

2. Виконайте ТЕСТИ На Урок


Екологія

22.04.2022 (П'ятниця)

Тема. Повторення теми "Біосфера".
Мета. Повторити і поглибити знання з теми.

Хід уроку

1.  Які  екологічні проблеми людства ви вважаєте на І місці? Щоб дати відповідь на питання, зайдіть за посиланням на Online дошку Twiddla і запишіть, використовуючи вставку текста, картинки або просто від руки (спробуйте всі варіанти).
2. Для тих учнів, хто здає ЗНО, зайдіть на платформу Classtime і виконайте тести ЗНО, або введіть код R32Z6N

3. Для тих учнів, хто не здає ЗНО, зайдіть за посиланням і виконайте цікаву ВПРАВУ 1, ВПРАВУ 2, ВПРАВУ 3,    ВПРАВУ 4  


21.04.2022 (Четвер)

Тема. Сучасний етап розвитку  біосфери та роль людини.
Мета. Вивчити сучасний етап еволюції біосфери, глобальні екологічні проблеми, показники порушення стійкості біосфери.

Хід уроку

1. Опрацюйте §94-95складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Вчення Вернадського про біосферу та ноосферу" (зверніть увагу на поняття НООСФЕРА)

б) ВІДЕО" Глобальні проблеми людства" (випишіть в зошит ЕКОЛОГІЧНІ глобальні проблеми людства)


20.04.2022 (Середа)

Тема. Еволюція біосфери, причини та наслідки змін біосфери, основні чинники еволюційного процесу
Мета. Вивчити етапи еволюції біосфери.

Хід уроку

1. Опрацюйте §94складіть опорний конспект;
2. Перегляньте ВІДЕО "Земля. Біографія Землі" (зверніть увагу на те, в яку еру і період виникали, процвітали і зникали ті чи інші живі організми - це питання ЗНО)

3. Проаналізуйте таблицю:

3. Виконайте ТЕСТИ 

19.04.2022 (Вівторок)

Тема. Біогеохімічні  цикли
Мета. Вивчити біогеохімічні цикли Кабону, Оксигену, Нітрогену, Фосфору, Сульфуру.

Хід уроку

1. Опрацюйте §93

2. Перемалюйте біогеохімічні цикли Кабону, Оксигену, Нітрогену, Фосфору, Сульфуру в зошит.

ВІДЕО "Біогеохімічні цикли як основа біосфери"

3.Виконайте ТЕСТИ


18.04.2022 (Понеділок)

Тема. Жива речовина і її роль в біосфері. Біогеохімічні цикли.
Мета. Навчити оцінювати роль живої речовини і біосфері.

Хід уроку

1. Опрацюйте §93, складіть опорний конспект, перемалюйте схеми біогеохімічних циклів речовин.

2. Зрозуміти тему допоможуть

ВІДЕО "Загальна характеристика біосфери. Вчення В.І.Вернадського про біосферу".



 

15.04.2022 (П'ятниця)

Тема.  Сучасні уявлення про біосферу
Мета. Вивчити  структуру, складові та етапи еволюційного розвитку біосфери.

Хід уроку

1. Опрацюйте §92, складіть опорний конспект
2. Перегляньте ВІДЕОУРОК і ПРЕЗЕНТАЦІЮ
3. Проаналізуйте малюнок, перемалюйте і позначте межі біосфери:

14.04.2022 (Четвер)

Тема. Розв'язування задач на правило екологічної піраміди
Мета. Навчитися розв'язувати задачі на правило екологічної піраміди.

Хід уроку

1.Повторіть ЛАНЦЮГИ ЖИВЛЕННЯ і §91;

2. Опрацюйте ПРИКЛАДИ розв'язання задач на правило екологічної піраміди (перепишіть задачі в зошит).

3.Розв'яжіть задачі:

         Задача № 1 . За правилом екологічної піраміди, визначте, скільки рослинності необхідно, щоб прогодувати лисицю масою 32 кг. Ланцюг живлення: рослини → заєць → лисиця.

Задача №2 .Визначте площу (га) поля, що необхідна для прогодування яструба масою 6 кг (суха речовина становить 40 %). Суха маси трави з 1 м2 становить 300 г. Ланцюг живлення: рослини → гризуни → яструб.

 

13.04.2022 (Середа)

Тема. Розв'язування задач на правило екологічної піраміди
Мета. Навчитися розв'язувати задачі на правило екологічної піраміди.

Хід уроку

1. Повторіть §91;

2. Перегляньте ВІДЕОУРОК Зверніть увагу на те, що екологічні задачі розв'язуються з урахуванням ПРАВИЛА ЕКОЛОГІЧНОЇ ПІРАМІДИ "Екологічна ефективність кожної наступної ланки в 10 разів менша попередньої внаслідок втрат енергії на кожному трофічному рівні"

3.Виконайте ТЕСТИ (щоб їх виконати потрібно розв'язати задачі в зошиті)  

 

12.04.2022 (Вівторок)

Тема.  Трофічна структура біоценозу та екологічні піраміди

Мета. Вивчити трансформацію речовин і енергії в екосистемах.
Хід уроку
1. Прочитайте §91;складіть опорний конспект 

2. Перегляньте ВІДЕОУРОК і ПРЕЗЕНТАЦІЮ, які допоможуть вам зрозуміти тему 

3.Виконайте ТЕСТИ (обов'язково до 15.04)


11.04.2022 (Понеділок)
Тема. Часова неодноріднісь екосистем 
Мета. Вивчити, що таке сукцесії та фенологічні зміни
Хід уроку

1. Прочитайте §90;
2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
3. Виконайте  ТЕСТ (обов'язково до 14.04.)


08.04.2022(П'ятниця) 
Тема. Видова структура біоценозів. 
Хід уроку

1. Прочитайте §89;
2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
3.Закріпити тему ви зможете, виконавши ТЕСТ


07.04.2022 (Четвер)

Тема. Просторова структура біоценозів.
Мета. Вивчити просторову структкру біоценозів (ярусність, мозаїчність), еколого-ценотичні групи рослин, консорції.

Хід уроку

1. Повторіть §88;

2. Наочно сприйняти тему вам допоможе ПРЕЗЕНТАЦІЯ та ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ, за їх змістом  складіть опорний конспект;

3.Перевірити себе ви зможете, виконавши ТЕСТ 

06.04.2022(Середа)

Тема. Функціональна роль популяцій в біоценозі - консорції та еколого-ценотичні групи.

Хід уроку

1.Прочитайте §88;

2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ і по ній складіть опорний конспект. Зверніть увагу на те, що таке консорція;

2. Виконат ТЕСТИ в зошиті, стор. 1.2. Відповіді переслати на електронну пошту до 10.04.2022 


05.04.2022 (Вівторок)

Тема. Екосистема. Види екосистем. Склад екосистеми: біоценоз та біотоп.
Мета. Вивчити екосистему, як центральний об'єкт вивичення екології, її склад та види.

Хід уроку

1.Повторити § 87 та визначення (екосистема, біогеоценоз, фітоценоз, агроценоз, біоценоз, біотоп, біом)

2. Перегляньте:

ВІДЕОУРОК "Різноманітність екосистем"

ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Екосистеми. Види екосистем"

3.Виконайте ТЕСТ 


04.04.2022 (Понеділок)

Хід уроку

Перейдіть за посиланням і виконайте КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ

  Дедлайн виконання роботи 07.04.2022


Скористайтесь гарними сайтами для підготовки до ЗНО!

Тести ЗНО онлайн - пробне зовнішнє незалежне оцінювання – сайт ЗНО ...1. Особистий сайт репетитора з біології К. Канівець
2.Едера
3.Тесторіум
4. Всі запитання ЗНО з біології
5.Інтерактивне навчання



31.03.-01.04.2022

Тема. Динамічні параметри популяції. Ємність середовища. Екологічні стратегії.
Мета. Вивчити динамічні параметри популяції: приріст та народжуваність, смертність  та криві виживання. Ємність середовища і екологічні стратегії.

Хід уроку

1. Прочитайте § 86, складіть опорний конспект.
2.Розібратися і використати матеріал для конспекту допоможе ПРЕЗЕНТАЦІЯ

3. Закріпити знання ви зможете виконавши ТЕСТ

4.*Профільна інтеграція знань. Біологія+Географія. З 1991 року в Україні спостерігається негативний приріст населення. Що таке позитивний і негативний приріст населення?
Біологія+Хімія. Для регулювання поведінки, стану, метаболізму тварин можуть виділятися в довкілля біологічно активні речовини (БАР). Якщо ви розкодуєте поданий нижче запис, то отримаєте назву цих БАР:1Fe 2He 3B 1Mn 3Cr 1Na 2Ti (Ці завдання письмово зробіть в зошиті)


28.03. - 30.04.2022

Тема. Визначення терміну популяція, види популяційта субпопуляційних груп. Статичні параметри популяцій.            Мета. Вивчити, що таке популяція та параметри популяцій.

Хід уроку

1.Прочитайте § 85; випишіть визначення, складіть коротенький опорний конспект.

2. Краще зрозуміти тему вам допоможе:

ВІДЕО  

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ВІДЕОУРОК

3. Закріпити отримані знання ви зможете виконавши вправу, коли перейдете за QR-кодом


25.03.2022(п'ятниця)

Тема. Правило обов'язкового заповнення екологічної ніші та принцип конкурентного виключення, екологічне дублювання та диверсифікація.
Мета. Вивчити правила принципи і поняття, що є в темі уроку.

Хід уроку

1.Новий матеріал ви знайдете в §84. Прочитайте параграф і перегляньте ПРЕЗЕНТАЦІЮ зробіть короткі записи в зошиті

2. Закріпити вивчений матеріал можна 

                                               ЦІКАВА ВПРАВА


24.03.2022(четвер)

  Тема. Екологічна ніша. Структура екологічної ніші.

  Мета. Вивчити, що таке екологічна  ніша.

Хід уроку
1.Прочтайте   §83, складіть короткий опорний конспект.
2. Перегляньте ВІДЕО

23.03.2022(середа)

Тема. Адаптація до впливу екологічних факторів.
Мета. Усвідомити роль факторів в формуванні адаптацій.

Хід уроку
1. Повторіть, що таке адаптації ви зможете на с.102-103 - для всіх, і в п.30-45 - для тих, хто здає ЗНО; і переглянувши ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Адаптація загальна властивість живого"
2. Дізнатися про адаптації на різних рівнях біосистем, ви зможете з п.82
3.В зошиті заповніть таблицю: "Рівні адаптації живих арганізмів на різних рівнях організації"


Фізіологічна
Еволюційна
Енергетична
Речовинна
Інформаційна
Рівень організації





Характер (інд.груп.)





Швидкісь





Оборотність





Приклади





4. Виконайте ТЕСТИ

22.03.2022 (вівторок)

Тема. Поняття про екологічну валентність, стено-, еврибіонтні  види

Хід уроку

1.Не забувайте про ЗНО Online

2.Зайдіть за посиланням, зберіть пазл і  дайте відповідь в зошиті:

"Графічне відображення  якого  закону  ви бачите?"  
Сформулюйте його, запишіть  відповідь в зошит.

3.Зайдіть за посиланням ТЕСТ  і виконайте його.


21.03.2022

Тема. Основні закони факторіальної біології.

Мета. Вивчити закон толерантності, оптимуму, екологічної валентності. 

Хід уроку

1. Повторимо форми співіснування живих організмів: ВПРАВА

2. Прочитайте §81; складіть опорний конспект 

3. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО "Екологічні закони"

4. Виконайте ТЕСТИ


18.03.2022 (п'ятниця)

Тема. Екологічні чинники.

Хід уроку

1. Прочитайте §80; складіть опорний конспект 

2. Перегляньте матеріали:

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Екологічні чинники"

ВІДЕО " Екологічні чинники. Біотичні зв'язки"

3.Виконайте ТЕСТИ

17.03.2022 (четвер)

Тема. Методи екологічних досліджень

Хід уроку

1. Прочитайте §79; складіть опорний конспект 

2. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО " Методи екологічних досліджень"

3.Виконайте ТЕСТИ


16.03.2022

Тема. Визначення, об'єкт, предмет і завдання екології. Короткий нарис розвиткі екології.

Хід уроку

1. Прочитайте §78; складіть опорний конспект 

2. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО "Екологія"


Селекція і біотехнологія

15.03.2022

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

"Селекція та біотехнологія. Генетична інженерія".

Виконити до 17.03.2022


14.03.2022

Тема. Біотехнологія. Проблеми та перспективи розвитку склекції та біотехнології.

Хід уроку

1. Прочитайте §77; складіть опорний конспект;

2. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО "Традиційні і сучасні методи біотехнології"

ВІДЕО "Основні напрями сучасної біотехнології"

3. Виконайте ТЕСТИ


18.02.2022

Тема. Генетично модифіковані організми.

Хід уроку

1. Прочитайте §76; 

2.ЗНО-хвилинка

3. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО "ГМО"

ВІДЕО "ГМО продукти"

ВІДЕОУРОК "ГМО"

ВІДЕО "Жінка-хімера"

ВІДЕО

4. Виконайте ТЕСТИ



Тема. Симбіоз та його форми.

Хід уроку

І. Орг. момент (Дошка - настрій)

ІІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ. Мотивація освітнього процесу.

1.Хмарика слів. Знайдіть нові поняття

2.Лишайники - це особлива форма організмів, які оселяються завжди першими, мають незвичайний вигляд, є індикаторами чистоти повітря.  В утворенні  слані лишайника беруть участь  гриб та водорость.

- Яка роль гриба і водорості в такому співіснуванні?

- Як називається таке співіснування?

- Чи є таке воно взаємовигідним?

ІV.  Повідомлення теми і мети (Самостійно формулюють мету)

V. Вивчення нового матеріалу

1. Первинне засвоєння. Розповідь вчителя. ПРЕЗЕНТАЦІЯ.

2. Вторинне засвоєння. Робота в групах. (Об'єднати)

І група   1. Зберіть ПАЗЛ і визначіть форму симбіозу.

ІІгрупа   1. Зберіть ПАЗЛ і визначіть форму симбіозу.

ІІІгрупа 1. Зберіть ПАЗЛ і визначіть форму симбіозу.

VІ. Закріплення знань.

1.Визначте форму симбіозу ВІДЕО

2.Виконайте цікаву ВПРАВУ "Види симбіонти", 

ВПРАВУ "Види паразитизму", 

ВПРАВУ "Форми співіснування видів"

VІ. Узагальнення і систематизація

ТЕСТИ НаУрок

ТЕСТИ чи так ТЕСТИ чи


VІІІ.Підсумок і дз
Фронтальна бесіда
Рефлесія
-Мені було цікаво на уроці....
- Я дізнався....
Д/з диференційоване 
Лист самооцінювання
1. Прізвище ім'я
2. Відповідав на уроці 3б.
3. Працювавв групі     2б.
4. Виконав всі вправи Online 3б.
5.Зібрав пазл   1б.
6. ....





Селекція і біотехнологія

16.02.2022

Тема. Клонування ДНК (рекомбінантні ДНК та ПЛР.

Хід уроку

1. Повторіть §75; 

2. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО "ПЛР"

ВІДЕО "ПЛР", ВІДЕО

ВІДЕО "Клонування. Загублений світ"

ВІДЕО "Клонування. Загублений світ"

ВІДЕО "Клонування"

15.02.2022

Тема. Генетична інженерія

Хід уроку

1. Повторіть §75; 

2. Перегляньте матеріали:

ВІДЕО "Роль стовбурних клітин"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Генатична і клітинна інженерія" 

ВІДЕОУРОК "Генетична інженерія у людини"

3. Виконайте ТЕСТИ

14.02.2022

Тема. Генетична інженерія

Хід уроку

1. Опрацюйте §75; складіть короткий опорний конспект

2.Перегляньте ВІДЕО "Генна інженерія"

3.Перегляньте ВІДЕО "Генна та клітинна інженерія"



Контрольна робота "СЕЛЕКЦІЯ" Тести

Контрольна робота "СЕЛЕКЦІЯ" Письмово


07.02.2022

Тема.  Типи схрещувань і методи розведення

Хід уроку 

1. Виконайте ТЕСТИ; опрацюйте §71, складіть короткий опорний конспект

2.Перегляньте ВІДЕО "Гібридологічний аналіз"

3. Розв'язати задачі:

Задача 1. У дрозофіли сірий колір тіла — домінантна ознака, чорний колір — рецесивна. При схрещуванні сірих і чорних мух половина потомства має сіре тіло, половина — чорне. Визначте генотипи батьків. 

Задача 2.Альбінізм — рецесивна ознака. В сім'ї, де один із батьків — альбінос, а інший — нормальний, народилися близнюки, один з яких був альбіносом. Яка ймовірність народження наступної дитини альбіносом?

04.02.20222

Тема.  Центри різноманітності та походження культурних рослин

Хід уроку

 1. Опрацюйте ВІДЕО "Центри походження культурних рослин"; 

Заповніть таблицю:

Назва центру

Країни

Культурні рослини

2. ВІДЕО "Микола Вавилов"

3.Виконайте ВПРАВУ

4. Виконайте ТЕСТИ

03.02.2022

Тема.  Методи селекції рослин (гетерозис, поліплоїдія, віддалена гібридизація)

Хід уроку 

1. Опрацюйте §70; складіть короткий опорний конспект

2.Перегляньте

ВІДЕОУРОК "Селекція рослин"

ВІДЕО "Особливості селекції рослин, тварин, мікрооганізмів"

ВІДЕО "Гібриди тварин";

ВІДЕО "Гібриди тварин"

3. Виконайте ВПРАВУ


02.02.2022

Тема. Штучний добір та його форми. Методи селекції рослин (гетерозис, поліплоїдія, віддалена гібридизація)

Хід уроку 

1. Опрацюйте §69-70; складіть короткий опорний конспект

2.Перегляньте ВІДЕО "Селекція. Методи селекції"

ВІДЕО "Селекція. Методи селекції"

ВІДЕО "Селекція рослин, тварин, мікроорганізмів"

ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Селекція"

3. Виконайте ТЕСТИ



28.01.2022

Тема. Основи сучасної селекції, її завдання. Поняття сорту породи, штаму.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §68; складіть короткий опорний конспект

2.Перегляньте ВІДЕО "Селекція. Завдання, досягнення"

ВІДЕО "Досягнення селекції"



"Біологічні основи здорового способу життя

24.01.2022

Тема. Проект "Вивчення проінформованості населення щодо здорового способу життя (соціально-орієнтоване дослідження)

 Хід уроку

1. Виконайте ТЕСТИ 

2. Обєднатися в групи по 4 учня і заповнити слайди спільної ПРЕЗЕНТАЦІЇ

19.01.2022 

Тема. Профілактика  захворювань людини, збудниками яких є паразитичні черви

 Хід уроку 

1. Опрацюйте §67; складіть короткий опорний конспект

2. Перегляньте ВІДЕО "Паразитичні черви"

3.  Складіть пам'ятку профілактики гельмінтозів.

18.01.2022

Тема. Профілактика інвазійних захворювань людини, збудниками яких є одноклітинні тварини

 Хід уроку 

1. Опрацюйте §66; складіть короткий опорний конспект

2.Перегляньте ВІДЕО "Паразитичні одноклітинні"

3. Складіть пам'ятку профілактики інфікування одноклітинними паразитами"



17.01.2020

Тема. Профілактика захворювань людини, збудниками яких є паразитичні гриби

 Хід уроку 

1.Виконайте ТЕСТИ

2.Опрацюйте §65;складіть короткий опорний конспект

3.Перегляньте ВІДЕО


14.01.2021

Тема. Профілактика основних інфекційних захворювань людини, спричинених бактеріями

 Хід уроку 

1. Опрацюйте §64;

2. Перегляньте

ВІДЕО 1 і ВІДЕО 2

3. Складіть ПАМ'ЯТКУ профілактики бактеріальних захворювань 


13.01.2021

Тема. Профілактика захворювань людини і тварин, які спричиняються пріонами

Хід уроку 

1. Опрацюйте §63,

2. Перегляньте

ВІДЕО 1 і ВІДЕО 2

3. Напишіть Пам'яку профілактики пріонних захворювань 

10.01.2022


Тема. Профілактика основних вірусних захворювань людини. 

Хід уроку 

1. Повторіть §62,

2. Пройдіть Дистанційний урок

Складіть схему розрахунку вашої оцінки і скиньте на електронну пошту sv.18071974@gmail.com

3. Складіть Пам'ятку профілактичних заходів основних вірусних захворювань людини 


28.12.2021

Тема. Трансмісивні захворювання та їхні природні осередки.

Хід уроку 

1. Прочитайте §60,

2.ВІДЕО "Кліщовий енцефаліт"

3.ВІДЕО "Малярія"

4. ВІДЕО "Малярійний плазмодій"


23.12.2021

Тема. Контрольна робота за І семестр

Хід уроку

Виконайте КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ ( це посилання) до 14.00. Декілька спроб. Час на проходження 1 година.


22.12.2021

Тема.  Інфекційні захворювання людини. Шляхи зараження.

Хід уроку

1. Повторіть § 59-60;

2.Перегляньте : ПРЕЗЕНТАЦІЮ, ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. Складіть опорні конспекти за параграфами


21.12.2021

Тема. Медико-генетичне консультування та пренатальна діагностика.

Хід уроку

1. Повторіть § 58;

2.Перегляньте

ВІДЕО"Медико-генетичне консультування те пренатальна діагностика."

ВІДЕО

ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. Розв'яжіть задачі: ВІДЕО в допомогу

Задача 1. У родині народилась блакитноока темноволоса дитина, яка схожа за цими ознаками на батька. Мати дитини має карі очі та темне волосся, бабушка за материнською лінією – блакитні очі та темне волосся, дід - карі очі та світле волосся, а бабушка та дід за батьківською лінією – карі очі та темне волосся. Складіть родовід цієї родини , та визначте: а) які генотипи всіх членів родини; б) яка вірогідність народження в родині блакитноокої світловолосої дитини?

Задача 2. Пробанд страждає сутінковою сліпотою. Його два брати також хворі. По лінії батька пробанда осіб, що страждають сутінковою сліпотою, не було. Матір пробанда хвора. Дві сестри і два брати матері пробанда здорові. Вони мають лише здорових дітей. По материнській лінії відомо, що її бабуся хвора, усі її діти здорові, сестра бабусі хвора, а брат здоровий; прадід (батько бабусі) страждає сутінковою сліпотою, сестра і брат прадіда були хворими; прапрадід хворий, його брат, що має хвору дочку і двох хворих синів, також хворий. Жінка пробанда, її батьки та родичі здорові. Скласти родовід. Визначити ймовірність народження хворих дітей у сім’ї пробанда.


20.12.2021

Тема. Генетичні хвороби людини.

Хід уроку

1.Прочитайте § 58;

2.Перегляньте

ВІДЕО "Спадкові захворювання людини і їх діагностика"

ПРЕЗЕНТАЦІЮ

ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. Розв'яжіть задачі

1. Чоловік-дальтонік одружується із жінкою з нормальним зором, батько якої був дальтоніком. Яким буде зір у їхніх дітей? 

2. У здорової жінки брат дальтонік. Чи може у неї народитися син із кольоровою сліпотою?  

3. Батько й мати здорові, а дитина хворіє на гемофілію. Яка стать у дитини? 

4. Які діти можуть народитися від шлюбу гемофіліка з жінкою-дальтоніком, яка не є носієм алеля гемофілії? 


13.12.2021 

Тема. Профілактика неінфекційних захворювань нервової системи.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §55, складіть опорний конспект

2. ВІДЕО "Допомога при епілепсії"

3. ВІДЕО "Шизофренія"

4. ВІДЕО "Хвороба Альцгеймера"

5. ВІДЕО "Хвороба Паркінсона"

6. ПРЕЗЕНТАЦІЯ


10.12.2021

Тема. Профілактика неінфекційних захворювань кровоносної, дихальної, травної, видільної, ендокринної і статевої систем

Хід уроку 

1. Опрацюйте §54, складіть опорний конспект

2. ВІДЕО "Інфаркт міокарда", ВІДЕО

3. ВІДЕО "Інсульт"

4. Виконайте ТЕСТИ


09.12.2021 

Тема. Профілактика неінфекційних захворювань опорно-рухової системи. 

Хід уроку 

1. Опрацюйте §53, складіть опорний конспект

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ

3. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Опора і рух"

4. Виконайте ТЕСТИ


08.12.2021 

Тема. Безпека й статева культура.

Хід уроку 

1. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Статева культура"

2. ІПСШ

3. ВІДЕО "Гонорея"

4. ВІДЕО "Хламідіоз"

5. ВІДЕО "Сифіліс"

6. Виконайте ТЕСТИ


7.12.2021  

Тема. Вплив навколишнього середовища на здоров'я людини.

Хід уроку 

1. Перевір себе вправа

2. ВІДЕОі ПРЕЗЕНТАЦІЯ

3. ЕКО-ролик

4.Виконайте ТЕСТИ


02.12.2021 

Тема. Негативний вплив на здоров'я людини алкоголю, куріння, наркотиків.

«Життя саме по собі — ні благо, ні зло;
воно вмістилище і блага, і зла, дивлячись по тому,
на що ви самі його перетворите».
М. Монтень

Хід уроку 

1. Привітання. "Щоб бути здорорвим потрібно..."

2. Повторення: Вправа1вправа2вправа3

3. Повідомлення теми і мети ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 Вивчення нового матеріалу вправа

4. Об'єднання в групи

І. Негативний вплив на здоров'я людини алкоголю. Презентація  Відео

ІІ. Негативний вплив на здоров'я людини куріння. Презентація  Відео Відео

ІІІ. Негативний вплив на здоров'я людини наркотиків. Презентація Відео

5. Презентація груп

6. Продовжіть фразу: "Мені дано життя, щоб...."

7. Д/з Прочитайте §51,складіть опорний конспект, перегляньте презентації і відео


01.12.2021 

Тема. Складові здорового способу життя: раціональне харчування, рухова активність, особиста й побутова гігієна, відпочинок.

Хід уроку 

1. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Складові ЗСЖ"

2. Збери ПАЗЛ "Складові здоров'я"

3. МУЛЬТФІЛЬМ "Ваше здоров'я"

4. РУХАНКА з Л. Нікітюк

Д/з. Прочитайте §50,??? усно;

*Профільна інтеграція знань. Заповніть таблицю

Особливості

Білки

Жири

Вуглеводи

НК

Визначення

 

 

 

 

Будова

 

 

 

 

Різноманітність

 

 

 

 

Функції в живих організмах

 

 

 

 


Адаптації

30.12.2021

Тема. Проєкт. Планування подорожі в субекстремальні умови (джунглі, пустелю, Арктику, підйом високогір'я, занурення на глибину) 

Хід уроку 

1. Зайдіть за посиланням ПРОЕКТ. Це спільна презентація, яку потрібно заповнити, додати слайди і розмістити на них інформацію. Хто виконує слайд підпишіть його.  В четвер будете захищати свою роботу і всі отримаєте оцінки за роботу.

 Виконуйте в одному стилі, естетично, вставляючи фото, відео.

26.11.2021

Тема.  Адаптація як результат еволюції

Хід уроку 

1. Опрацюйте §48-49; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали

2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Адаптація як результат еволюції"

3. Перегляньте  ВІДЕО"Адаптації і еволюція"

4. Виконайте ТЕСТИ


25.11.2021

Тема. Вікова динаміка адаптаційних можливостей організму. Компенсаторні можливості організму людини.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §46-47; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали

2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Вікова динаміка"

3. ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Компенсаторні можливості"

4. Виконайте ТЕСТИ



24.11.2021

Тема. Адаптації до фізичного навантаження та стресових ситуацій.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §44-45; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали

2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. СТРЕС

4. Скдадіть пам'ятку, як запобігти дистресу


23.11.2021

Тема. Підтримання гомеостазу в умовах крововтрати. Реакція на дію токсичних речовин.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §41,42,43; складіть опорний конспект.

2. Мульфільм "Зсідання крові"

3.ВІДЕО "Групи крові.Зсідання крові"


22.11.20201

Тема. Адаптації людини і тварин до умов харчування.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §40, складіть опорний конспект

2. Проаналізуйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. Виконайте ТЕСТИ

4. Прегляньте  ментальну карту


19.11.20201

Тема. Адаптації людини і тварин до гіпоксії, тиску, концентрації солей.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §39, складіть опорний конспект

2. Проаналізуйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. Виконайте ТЕСТИ

***Профільна інтеграція знань

1. Чому в умовах гіпоксії збільшується кількість

мітохондрій у клітинах? 

2. Чому глибоководні риби гинуть, якщо намагатися підняти їх на поверхню? 

3. Поясніть, чому морські риби не можуть жити в річках.


18.11.20201

Тема. Адаптації до зміни природних умов.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §38, складіть опорний конспект

2. Проаналізуйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

3. Виконайте ТЕСТИ


17.11.2021

Тема. Адаптації у людини і тварин.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §37, складіть опорний конспект.

2. ВІДЕО "Адаптація. Частина ІV"

3. ВІДЕО "Адаптація. Частина V. Паразитизм"

4. Виконайте ТЕСТИ

16.11.2020

Тема. Адаптації у рослин.

Хід уроку

1. Виконай ТЕСТИ

2. Опрацюйте §34, 35, 36; складіть опорний конспект

3. ВІДЕО "Адаптація. Частина ІІІ"

4. ВІДЕО "Адаптація. Частина ІІ правила"

5. Випишіть по 5 понять з кожного відео, які ви запам'ятали


15.11.2020

Тема. Адаптації у прокаріотів.

Хід уроку

1. Опрацюйте §32, складіть опорний конспект;

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Археї і бактерії"

3. ВІДЕО "Археї"

4. ВІДЕО "Бактерії"

5. Виконай ТЕСТИ

12.11.2020

Тема. Адаптації у протистів.

Хід уроку

1. Виконай ТЕСТИ

2. Опрацюйте §33, складіть опорний конспект;

3. ВІДЕО "Вільноживучі одноклітинні"

4. ВІДЕО "Фотосинтезуючі одноклітинні"

5. ВІДЕО "Паразитичні найпростіші"


11.11.2020

Тема. Значення пристосувальних реакцій для збереження життя. Морфологічні, фізіологічні, поведінкові адаптації.

Хід уроку

1. Опрацюйте §30-31 і ПРЕЗЕНТАЦІЮ 1, ПРЕЗЕНТАЦІЮ 2 складіть опорний конспект

2. Перегляньте ВІДЕО "Адаптації, їх види. Частина І"

3. ВІДЕО " Адаптації і еволюція"

4. ВІДЕО "Загублений світ. Чому тваринний і рослинний світ може навчити людину"

5. ВІДЕО "Загублений світ. Секрети виживання"


10.11.2021

Тема. Проєкт. Регуляція харчової поведінки у людини.

Хід уроку 

1. Зайдіть за посиланням ПРОЄКТ. Це спільна презентація, яку потрібно заповнити, додати слайди і розмістити на них інформацію. Хто виконує слайд підпишіть його.  В четвер будете захищати свою роботу і всі отримаєте оцінки за роботу.

 Виконуйте в одному стилі, естетично, вставляючи фото, відео, схеми, таблиці.


09.11.2021

Тема. Прояви саморегуляції біологічних систем надорганізмових рівнів.

Хід уроку 

1. Виконайте ТЕСТИ "Форми взаємодії живих організмів в екосистемах"

2. Опрацюйте §29;

3. Складіть опорний конспект


08.11.2021 

Тема. Регуляція у рослин. Фітогормони.

Хід уроку 

1. Опрацюйте §28; 

2. Заповніть таблицю:

Фітогормон

Функції

3. Виконайте ТЕСТИ



04.11.2021

Тема. Поведінкові механізми збереження гомеостазу.

Хід уроку 

1.Виконайте ТЕСТ

2. Опрацюйте §27; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:

3.ПРЕЗЕНТАЦІЮ

4. ВІДЕО "Лейкоцит полює на бактерію"

4. ВІДЕО "Імунна система"

03.11.2021

Тема. Імунітет як засіб збереження гомеостазу. Реакції запалення. Неспецифічний і специфічний імунітет.

Хід уроку 

ЗНО хвилинка


1. Опрацюйте §26; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:

ВІДЕО  "Імунна регуляція"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Імунітет"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ 2

ВІДЕО "Імунна система. Алергія"

2.*Профільна інтеграція знань. Що таке лейкоцитарна формула? Навіщо в ній потрібно розбиратись?


02.11.2021

Тема. Терморегуляція. Водно-сольовий гомеостаз.

Хід уроку

1. Опрацюйте §25 і складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:

2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ

   ВІДЕО "Терморегуляція" 

   ВІДЕО "Видільна система людини"

   ВІДЕО "Органи виділення"

   ВІДЕО  "Обмін речовин"

3. Виконайте ТЕСТ

01.11.2021

Тема. Саморегуляція на рівні організму. Гомеостаз.

Хід уроку

1. Опрацюйте §24; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали і заповніть таблицю: 

"Порівняльна характеристика нервової і гуморальної регуляції"

Нервова регуляція

Гуморальна регуляція

2. ВІДЕО "Нервова регуляція"

3. ВІДЕО "Гуморальна регуляція"

4.Виконайте ТЕСТИ1 і ТЕСТИ2


19.10.2021

ЗАВДАННЯ І етапу Всеукраїнських олімпіад з біології

ЗАВДАННЯ І етапу Всеукраїнських олімпіад з екології

15.10.2021 

Тема. Саморегуляція на тканинному рівні.

Хід уроку

1. Опрацюйте §23; складіть опорний конспект, використовуючи матеріали

2. ВІДЕО "Синапс", перемалюйте в зошит:

3. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
4. Виконайте ТЕСТИ

13.10.2021

Тема. Саморегуляція на клітинному рівні.

Хід уроку

1. Опрацюйте §22;

2. ВІДЕО "Саморегуляція"

3. ВІДЕО "Експресія генів"

4. ВІДЕО "Експресія генів"

5. ВІДЕО "Лактозний оперон"

6. Виконайте ТЕСТИ

12.10.2021

Тема. Саморегуляція. Поняття саморегулюючої біологічної системи.

Хід уроку

1. Опрацюйте §20;

2. Випишіть визначення і заповніть таблицю

Рівень організації живої природи

Біологічна система

Приклади саморегуляції на цьому рівні

3. Перегляньте ВІДЕО "Поняття про механізм регуляції"

4.Виконайте ТЕСТИ (доступ відкритий  12.10. до 23.00)


11.10.2021

Тема. Міграції тварин. Вплив людської діяльності на міграційні процеси.

Хід уроку

1. Опрацюйте §18;

2. Перегляньте ВІДЕО

3. Виконайте ТЕСТИ


06.10.2021

Тема. Типи рухів тварин. Способи розселення живих організмів.

Хід уроку

1. Опрацюйте §17;

2. Перегляньте ВІДЕО "Центри походження культурних рослин"

3. ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ

05.10.2021

Тема. Рухи рослин.

Хід уроку

1. Опрацюйте §16;

2. Перегляньте ВІДЕО "Рухи рослин",

ФІЛЬМ "Рухи рослин"

3. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

4. ВІДЕО " Сором'язлива мімоза"


04.10.2021

Тема. Будова і робота м'язів.

Хід уроку

1. Опрацюйте §15;

2. Перегляньте ВІДЕО 

3. Перегляньте ВІДЕО "Автостопом по біології"

4.Виконайте ТЕСТИ

5. Тренувальні цікаві вправи

 ВПРАВА1,   ВПРАВА2  


23.09.2021

Тема. Рух як властивість живого. Функції руху. Рух на різних рівнях організації живого. Типи руху організмів. Амебоїдний та миготливий рух.

Хід уроку

1. Опрацюйте §13;

2. Заповніть таблицю " Рух на різних рівнях організації живого"

Рівень організації живого

Приклади рухів

3. Перегляньте ВІДЕО "Амебоїдний рух"

4. Перегляньте ВІДЕО "Миготливий рух"



22.09.2021

Тема. Практична робота №1. Моделювання фізіологічних і поведінкових реакцій організмів на подразники.

Хід уроку

1.Виконайте практичну роботу за ІНСТРУКТИВНОЮ карткою

2. Підготувати схему-малюнок "Еволюція сенсорної системи у тварин"



21.09.2021

Тема. Друга сигнальна система та еволюція.

Хід уроку

1. Виконайте ТЕСТИ

2. Перегляньте ВІДЕО "І і ІІ сигнальні системи"

3. Прочитайте  §10, випишіть, які переадаптації виникли у предків людини, щоб виникла ІІ сигнальна система

4. Які переваги має ІІ сигнальна система для розвитку людини і суспільства


20.09.2021

Тема. Слово (чи символ) як подразник. Перша і друга сигнальні системи.

Хід уроку

1. Перегляньте ВІДЕО "ВНД"; ВІДЕО "Психіка"

2. Перегляньте ВІДЕО "І і ІІ сигнальні системи" 

3. Опрацюйте § 9 -10, виконайте ТЕСТИ


17.09.2021

Тема. Подразнення й вища нервова діяльність.

Хід уроку

1. Виконайте ТЕСТИ

2. Обєднайтесь в групи і сконструюйте схему рефлекторної дуги

3. Прочитайте § 8; випишіть визначення

4. Перегляньте ВІДЕО

Д/з Складіть опорний конспект за § 8; *Повідомлення "Стокгольмський синдром"

16.09.2021

Тема. Рефлекси. Роль нервової та м'язової системи у реакції-відповіді на подразнення. Безумовні й умовні рефлекси.

Хід уроку

1. - Що таке рефлекс? Який його механізм?

2. Перегляньте ВІДЕО "Рефлекси"

3.Опрацюйте § 7, складіть опорний конспект, замалюйте схему рефлекторної дуги (мал.7.1 с.16 підручника)

4. Виконайте ТЕСТИ "Умовні та безумовні рефлекси"


15.09.2021

Тема. Сенсорні системи багатоклітинних, їх еволюційне ускладнення

Хід уроку

І гр. 1. Представте команду (назва, девіз) - 5 б.

         2. Визнач сенсорну систему - склади ПАЗЛ 

             (збери і розкажіть про неї) - 5 б.

         3. Виконай ВПРАВУ - 5 б.

         4. Виконай ТЕСТИ

ІІ гр. 1. Представте команду (назва, девіз) - 5 б.

         2. Визнач сенсорну систему - склади ПАЗЛ 

             (збери і розкажіть про неї) - 5 б.

         3. Виконай ВПРАВУ - 5 б.

         4. Виконай ТЕСТИ

ІІІ гр. 1. Представте команду (назва, девіз) -  5 б.

         2. Визнач сенсорну систему - склади ПАЗЛ 

             (збери і розкажіть про неї) - 5 б.

         3. Виконай ВПРАВУ - 5 б.

         4. Виконай ТЕСТИ

ІV гр. 1. Представте команду (назва, девіз) - 5 б.

         2. Визнач сенсорну систему -  склади ПАЗЛ 

             (збери і розкажіть про неї) - 5 б.

         3. Виконай ВПРАВУ - 5 б.

         4. Виконай ТЕСТИ

V гр. 1. Представте команду (назва, девіз) - 5 б.

         2. Визнач сенсорну систему - склади  ПАЗЛ 

            (збери і розкажіть про неї) - 5 б.

         3. Виконай ВПРАВУ - 5 б.

         4. Виконай ТЕСТИ

     


14.09.2021

Тема. Види рецепторів. Сприйняття сигналів, поріг збудливості.

Хід уроку

1. Виконайте ТЕСТ на повторення 

2. Складіть ПАЗЛ

3. Перегляньте ВІДЕО

4. Д/з ТЕСТИ і §4


13.09.2021

Тема. Подразливість у тварин.

Хід уроку

1. Опрацюйте §4;

3. Перегляньте ВІДЕО "Потенціал спокою" 

ВІДЕО "Потенціал дії"


08.09.2021

Тема. Фізіологічні основи подразливості у рослин.

                                Хід уроку

1. Опрацюйте §3;

3. Перегляньте ВІДЕО "Хижі рослини"

4.Д/з прочитайте §3;*завдання 2,3 письмово


07.09.2021

Тема. Подразливість в одноклітинних організмів. Лабораторна робота 1. Таксиси у протистів.

Хід уроку

1. Опрацюйте §2;

2. Перегляньте ВІДЕО1 і ВІДЕО2 "Одноклітинні еукаріоти"

3. Проаналізуйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Подразливіссть в одноклитинних" 

4.Приклади таксисів ВІДЕО

5.Д/з прочитайте §2; складіть 2 теста на відповідність, *ПРОФІЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ ЗНАНЬ повідомлення про БІОПЛІВКИ


 06.09.2021

Тема. Подразливість, як здатність біологічних об'єктів реагувати на екзогенні та ендогенні подразники. 

Хід уроку

1. Опрацюйте §1:

2. Проаналізуйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Адаптації"


Комментариев нет:

Отправить комментарий