Будьте уважні!!! Уроки виставлені на 2 тижня вперед!!! Дивіться уважно на дати!!!
ІІ СЕМЕСТР
23.04.2024Тема. Біотичні, абіотичні та антропогенні фактори
Мета. Вивчити екологічні фактори та їх вплив на живі
організми.
Хід
уроку1.Опрацюйте § 53;
складіть опорний конспект, використовуючи наступні матеріали:
а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ
б) ВІДЕО1
"Екологічні фактори"
в) ВІДЕО2
"Абіотичні та антропогенні фактори
2.Виконайте ТЕСТИ
19.04.2024 Тема. Харчові зв'язки, потоки енергії та колообіг
речовин у екосистемах Мета. Вивчити основні групи організмів за екологічною
роллю в мережах живлення екосистемХід
уроку1.Опрацюйте § 51 -52;
складіть опорний конспект2. Розібратися в наступній темі вам допоможуть
наступні матеріали:а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ3. Закріпити знання ви зможете, виконавши цікаві
вправи:4. Перевірити себе і отримати оцінку ви зможете
виконавши ТЕСТИ
16.04.2024 Тема. Екосистема. Різноманітність екосистем Мета. Вивчити, що таке екосистема, види екосистем.Хід
уроку1.Опрацюйте § 50;
складіть опорний конспект
15.03.2024Тема. Механізми
видоутворенняХід
уроку1. Повторіть § 432. Перегляньте:ВІДЕО "Вид.
Видоутворення"На основі отриманих
знань в робочому зошиті складіть опорний конспект.3.*Творче завдання.
Поміркуйте, чи може людина "створити" новий біологічний вид
12.03.2024Тема. Популяції
організмів та їх основні характеристикиХід
уроку1. Прочитайте § 432. Перегляньте:ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Популяція"ВІДЕО "Популяція"ВІДЕО "Структура
популяції"На основі отриманих
знань в робочому зошиті складіть опорний конспект.3.Виконайте вправи на
закріплення:4. Виконати ТЕСТИ
08.03.2024Тема. Еволюційні
фактори
Хід
уроку1. Прочитати §42;
2. Скористайтесь
матеріалами і складіть опорний конспект:
ВІДЕОУРОК
ВІДЕО "Еволюція"
ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Еволюційні
фактори"
3.
Виконайте ТЕСТИ
19.04.2024 Тема. Харчові зв'язки, потоки енергії та колообіг
речовин у екосистемах Мета. Вивчити основні групи організмів за екологічною
роллю в мережах живлення екосистемХід
уроку1.Опрацюйте § 51 -52;
складіть опорний конспект2. Розібратися в наступній темі вам допоможуть
наступні матеріали:а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ3. Закріпити знання ви зможете, виконавши цікаві
вправи:4. Перевірити себе і отримати оцінку ви зможете
виконавши ТЕСТИ
16.04.2024 Тема. Екосистема. Різноманітність екосистем Мета. Вивчити, що таке екосистема, види екосистем.Хід
уроку1.Опрацюйте § 50;
складіть опорний конспект
15.03.2024Тема. Механізми
видоутворенняХід
уроку1. Повторіть § 432. Перегляньте:ВІДЕО "Вид.
Видоутворення"На основі отриманих
знань в робочому зошиті складіть опорний конспект.3.*Творче завдання.
Поміркуйте, чи може людина "створити" новий біологічний вид
19.04.2024 Тема. Харчові зв'язки, потоки енергії та колообіг
речовин у екосистемах Мета. Вивчити основні групи організмів за екологічною
роллю в мережах живлення екосистемХід
уроку1.Опрацюйте § 51 -52;
складіть опорний конспект2. Розібратися в наступній темі вам допоможуть
наступні матеріали:а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ3. Закріпити знання ви зможете, виконавши цікаві
вправи:4. Перевірити себе і отримати оцінку ви зможете
виконавши ТЕСТИ
16.04.2024 Тема. Екосистема. Різноманітність екосистем Мета. Вивчити, що таке екосистема, види екосистем.Хід
уроку1.Опрацюйте § 50;
складіть опорний конспект
12.03.2024Тема. Популяції
організмів та їх основні характеристикиХід
уроку1. Прочитайте § 432. Перегляньте:ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Популяція"ВІДЕО "Популяція"ВІДЕО "Структура
популяції"На основі отриманих
знань в робочому зошиті складіть опорний конспект.3.Виконайте вправи на
закріплення:4. Виконати ТЕСТИ
05.03.2024Тема. Процес
еволюції як універсальна властивість біологічних систем
Хід
уроку1. Прочитати §41;
2. Скористайтесь
матеріалами і складіть опорний конспект:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
ВІДЕО "Що
таке еволюція"
ВІДЕО
01.03.2024Тема. Складання
родоводів
Хід
уроку1.
Прочитати §36-37;
Задача на повторення:
Жінка з нормальним зором, батько якої був дальтоніком,
одружилась з чоловіком, що має гіпертріхоз вушних раковин і нормальний зір. Яка
ймовірність народження в них сина, що матиме ці аномалії?
2. ВІДЕО "Методи
генетичних досліджень"
ВІДЕО "Типи
успадкування ознак"
3. Складіть родовід
визначіть тип успадкування ознаки:
Задача
№1. Пробанд
– хлопчик, який добре володіє правою рукою. Брати й сестри його – шульги. Мати
про банда – право рука, а батько – шульга. Бабуся про банда з боку матері –
праворука, а дід – шульга. Праворукий брат матері про банда (дядько) одружився
з право рукою жінкою, але в них народились дві дівчинки – шульги. Складіть
родовід сім’ї і встановіть характер успадкування ознаки та генотипи всіх членів
родоводу.
Задача №2. Пробанд
– глухоніма дівчинка. Її брат, мати й батько – здорові. З боку
батька тітка й дід здорові, а бабуся – глухоніма. У матері пробанда є
глухонімий брат та здорові брат і сестра. Складіть родовід і визначте тип
успадкування ознаки й генотипи членів родоводу.
4. Складіть родовід
своєї родини по певній ознаці
23.03.2024Тема. Мутації:
види мутацій, причини та наслідки мутаційХід
уроку1. Опрацюйте §37;
складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:ВІДЕО "Мутації"3. Виконайте ТЕСТИ
22.02.2023Тема. Форми
мінливості Хід
уроку1. Опрацюйте §36;
складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:2. Виконайте ТЕСТИ
16.02.2024Тема. Ознака
як результат взаємодії генів. Розв'язування задач на групи крові.
Хід
уроку
1. Повторіть §35;
2. ВІДЕО "Групи
крові"
ВІДЕО "Розв'язування
задач на визначення груп крові".
Приклади запишіть в
зошит
2. Розв'яжіть задачі:
Задача 1. Групи
крові системи АBО залежать від трьох алелей гена І, що позначені символами IA,
ІB, I°. Визначте генотипи батьків, якщо в їхніх дітей є всі чотири
групи крові.
*Задача 2. У
пологовому будинку переплутали двох хлопчиків — Ігоря і Сашка. Батьки одного з
них мають I та II групу крові, батьки іншого — II и IV. У Ігоря — I група
крові, у Сашка— II. Визначте, хто чий син.
3. Виконайте ТЕСТИ
23.03.2024Тема. Мутації:
види мутацій, причини та наслідки мутаційХід
уроку1. Опрацюйте §37;
складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:ВІДЕО "Мутації"3. Виконайте ТЕСТИ
22.02.2023Тема. Форми
мінливості Хід
уроку1. Опрацюйте §36;
складіть опорний конспект, використовуючи матеріали:2. Виконайте ТЕСТИ
13.02.2024Тема. Генетика
статі й успадкування зчеплене зі статтю.
Хід
уроку1. Повторіть §35;
2. Задачі
3. Виконай ТЕСТИ
Розв'яжіть
задачі:
Рецесивний
ген гемофілії міститься в Х – хромосомі.
1.
Батько дівчини хворіє на гемофілію. а мати здорова і походить із сім’ї, де
ніхто не хворів на гемофілію. Дівчина вийшла заміж за здорового юнака. Що можна
сказати про їхніх майбутніх дітей?
2. Здорова жінка, брат якої хворіє на гемофілію, вийшла заміж за здорового чоловіка. У них народилася дитина, хвора на гемофілію. Яка ймовірність того, що і друга дитина буде гемофіліком?
3.
Якого потомства слід чекати у шлюбі чоловіка – гемофіліка з жінкою, яка є
носієм гена гемофілії?
4. Виконай вправу1
06.02.2024Тема. Практична
робота. Складання схем схрещування.
Хід
уроку1. Виконайте ТЕСТИ
2. Виконайте роботу
за інструктивною карткою
.
02.02.2024
Тема. Закони
Менделя.
Хід
уроку
1. Прочитайте §32;
2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
ВІДЕО "Закони
Менделя"
ВШО (Всеукраїнська
школа онлайн)
3.Розв'яжіть задачі:
Задача №1 У великої рогатої худоби ген
комолості (безрогості) домінує над геном рога тості. Яке потомство можна
отримати від схрещування:
1) Гомозиготного комолого бика з
рогатою коровою
2) Гетерозиготного комолого бика з
рогатою коровою?
3) Гетерозиготних комолих бика і
корови?
Задача №2 Фокстер’єри, гомозиготні за рецесивним алелем
певного гена, сліпі від народження. Пара плідників з
нормальним генотипом дала 7 цуценят, з яких 5 мали нормальний фенотип, а 2
виявилися сліпими. Встановіть генотипи батьків та їх нащадків.
Задача №3 У курей породи віандот трояндо
подібну форму гребеня визначає домінантний алель, а просту –
рецесивний. При схрещуванні курей з простою формую гребня всі нащадки її
успадковують , а серед нащадків курей з трояндоподібною формою були особини з
обома типами гребінів. Яке схрещування має здійснити фермер, який бажає
отримати курей виключно з трояндоподібною формою гребня?
4. Д/з. Розв'яжіть
задачі
Задача 1. У
дрозофіли сірий колір тіла — домінантна ознака, чорний колір — рецесивна. При
схрещуванні сірих і чорних мух половина потомства має сіре тіло, половина —
чорне. Визначте генотипи батьків.
Задача 2.Альбінізм
— рецесивна ознака. В сім'ї, де один із батьків — альбінос, а інший —
нормальний, народилися близнюки, один з яких був альбіносом. Яка ймовірність
народження наступної дитини альбіносом?
Задача 3. У
помідорів червоний колір (А) домінує над жовтим (а), а куляста форма плода (В)
— над грушоподібною (Ь) . Схрестили рослину, гетерозиготну за червоним
забарвленням і з грушоподібною формою плода, з гетерозиготною за кулястою
формою й з жовтими плодами. Визначте, якими будуть гібриди першого покоління.
26.-30.01.2023
Тема. Генетика
як наука. Генотип та фенотип. Генетична символіка і термінологія. Класичні
методи генетичних досліджень
Хід
уроку
1. Прочитайте §32;
2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
ВІДЕО "Методи
генетики"
ВІДЕО "Синдром
Дауна"
ВІДЕО "Гемофілія"
ВІДЕО "
Альбінізм"
ВІДЕО "Фенілкетонурія"
3. Випишіть і вивчіть визначення
23.01.2024
Тема. Етапи
індивідуального розвитку
Хід
уроку
1. Повторити §30;
2.Перегляньте і складіть опорний конспект за двома відео:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
ВІДЕО"Ембріональний
розвиток"
ВІДЕО "Постембріональний
розвиток"
3. Виконайте ТЕСТИ
19.01.2024
Тема. Запліднення
Хід
уроку
1. Повторити §30;
2. Перегляньте:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Запліднення
живих організмів"
ВІДЕО"Запліднення
у людини"
ВІДЕО "Подвійне
запліднення у рослин"
3. Виконайте ТЕСТИ
16.01.2024
Тема. Статеві клітини
Хід уроку
1. Прочитайте §30;
2.Перегляньте ВІДЕО і ВІДЕО, намалюйте сперматозоїд і
яйцеклітину та підпишіть їх складові
3. Виконайте ТЕСТИ
27.12.2023
Тема. Мейоз. Рекомбінація ДНК
Хід уроку
1. Прочитайте §29;
2. Перегляньте:
ПРЕЗЕНТАЦІЮ
ВІДЕО
В зошиті замалюйте фази мейозу і навпроти кожної фази напишіть назву і, що
в ній відбувається.
3. Виконайте ТЕСТИ для
самоперевірки
22.12.2023
Тема. Лабораторне
дослідження фаз мітозу
Хід уроку
1. Повторіть §28;
2. Перегляньте ВІДЕО
2.Виконайте ТЕСТИ
19.12.2023
Тема. Поділ клітин. Клітинний цикл.
Мітоз
Хід уроку
1. Прочитайте §28; намалюйте схему
клітинного циклу
2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Мітоз"
3. ВІДЕО "Мітоз"
4. Д/з. Опрацюйте §28, намалюйте стадії мітозу і опишіть їх
08.-15.12.2023
Тема. Практична робота Розв'язування елементарних вправ з реплікації, транскрипції і трансляції
Хід урок
1. ПРЕЗЕНТАЦІЯ тести
2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ задачі
05.12.2022
Тема. Біосинтез білка
Хід уроку
1. Прочитайте §25
2. Перегляньте ВІДЕО "Генетичний код.
Біосинтез білка"
3. Розв'яжіть задачі:
ЗАДАЧА 1
Фрагмент ланцюга ДНК має певну
послідовність нуклеотидів.
1.Напишіть фрагмент ІІ ланцюга ДНК, який
утворюється в процесі реплікації на цій ділянці ДНК.
2.Знайдіть масу і довжину даних ланцюгів
ДНК, якщо маса АК-100, маса 1нуклетида - 345, довжини АК - 0,35 нм, довжина 1
нуклеотида - 0,34 нм.
а) І ДНК ТЦА
ТГГ ЦТА ТГА
ІІ ДНК ?
б) І ДНК
ТАГ ГЦТ ТТА ГЦЦ ГТГ ЦЦГ
ІІ ДНК ?
ЗАДАЧА 2
В
молекулі ДНК аденілові нуклеотиди складають 15% від загальної кількості. Який
відсоток інших нуклеотидів?
ЗАДАЧА
3
Фрагмент
молекули ДНК містить 12 000
аденілових нуклеотидів, що складає 40% загальної кількості. Скільки інших
нуклеотидів в цьому фрагменті?
ЗАДАЧА
4
Довжина
фрагмента ДНК 221 нм. Визначить кількість нуклеотидів в ньому та масу білка
01.12.2023
Тема. Генетичний код
Хід уроку
1. Прочитайте с.131-132
2. Перегляньте ВІДЕО "Генетичний код.
Біосинтез білка"
3. Виконайте ТЕСТИ
28.11.2023
Тема. Реалізація спадкової
інформації
Хід уроку
1. Прочитайте §21;
2. Перегляньте ВІДЕО"Реплікація ДНК"
3. Виконайте ТЕСТИ
24.11.2023
Тема. Ген тайого будова. Геноми
Хід уроку
1. Прочитайте §26;
2. Перегляньте ВІДЕО "Ген тайого будова.
Геноми"
ПРЕЗЕНТАЦІЮ
21.11.2023
Тема. Контрольна робота
"Структура клітини. Принципи функціонування клітин"
Хід уроку
1. Виконайте КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ до23.11.23.до 17.00
14.-17.11.2023
Тема. Фотосинтез: світлова та темнова фази. Хемосинтез
Хід уроку
1. Прочитайте §18; складіть опорний
конспект, зверніть увагу на значення фотосинтезу для планети і для людини
2. Перегляньте МУЛЬТФІЛЬМ
3. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
4. Перегляньте ВІДЕО "Фотосинтез:
світлова та темнова фази"
5. Виконати ТЕСТИ презентація (листати презентацію, знайти тести).Усно
6. Д/з Виконайте ТЕСТИ
10.11.2023
Тема. Клітинне дихання. Енергетичний обмін
Хід уроку
1. Прочитайте §17; складіть опорний
конспект
2. Перегляньте ПРЕЗЕНТАЦІЮ
3. ВІДЕО "Енергетичний
обмін. Клітинне дихання"
4 .Виконайте ТЕСТИ
07.11.2023
Тема. Обмін речовин та енергії
Хід уроку
1.ГРА "Перевір
себе"
2 Прочитайте §15,16; КОНСПЕКТ
3. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Обмін
речовин"
4. ВІДЕО "Обмін
речовин та енергії"
5.Складіть опорний конспект
03.11.2023Тема. Типи клітин та їхня порівняльна
характеристика
Хід уроку
1. Опрацюйте § 12-13;
2. Вивчіть будову клітин бактерій, рослин,
тварин, грибів:
3. Перегляньте ВІДЕО "Різноманітність
еукаріотичних клітин"і ВІДЕО
4. Заповніть таблицю:
Ознака |
Прокаріоти |
Еукаріоти |
||
Бактерії |
Рослини |
Тварини |
Гриби |
|
Плазматична мембрана |
|
|
|
|
Клітинна стінка |
|
|
|
|
Генетичний апарат |
|
|
|
|
Ядро |
|
|
|
|
Хромосоми |
|
|
|
|
ДНК |
|
|
|
|
Клітинний центр |
|
|
|
|
ЕПС |
|
|
|
|
Апарат Гольджі |
|
|
|
|
Рибосоми |
|
|
|
|
Лізосоми |
|
|
|
|
Мітохондрії |
|
|
|
|
Вакуоля |
|
|
|
|
Органели руху |
|
|
|
|
Пластиди |
|
|
|
|
Запасна речовина |
|
|
|
|
31.10.2023Тема. Ядро. Будова та функції
Хід уроку1. Перевір себе ТЕСТИ
2. Використовуючи матеріали §11 і допоміжні
матеріали складіть опорний конспект:
ВІДЕО "Структура
клітини. Ядро"
ВІДЕО "Будова
ядра"
3. Виконайте ВПРАВУ, ВПРАВУ, ВПРАВУ
20.10.2023
Тема. Мітохондрії та пластиди
Хід уроку
1. Використовуючи матеріали §10 і ПРЕЗЕНТАЦІЮ заповни таблицю:
Органела |
Їі будова |
Функції |
ВІДЕО"Двомембранні органели"
3.Збери, ПАЗЛ1, ПАЗЛ2, ПАЗЛ3. Впізнай структуру.
4.Перемалюй в зошит будову мітохондрії, хлоропласта і схему перетворення пластид
17.10.2023
Тема. Ендоплазматична
сітка, комплекс Гольджі, лізосома, вакуоля
Хід уроку
1. Прочитайте §10
2. Перегдяньте ВІДЕО "Структура
клітини. Одномембранні і немембранні органели"
ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Одномембранні
органели"
ВІДЕОУРОК "Одномемранні
органели"
3.Виконайте ТЕСТИ
13.10.2023
Тема. Цитоплазма, рибосоми, органели руху, клітинний центр
Хід уроку
1. Прочитайте §10
2. Складіть опрний конспект, використовуючи матеріали:
ВІДЕО "Цитоплазма,
двомембранні органели"
ВІДЕО "Цитоплазма.
Органи руху"
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
3. Виконайте ТЕСТИ
10.10.2023
Тема. Структура еукаріотичної клітини. Плазматична мембрана
Хід уроку
1. Прочитайте §9, 10
2. Складіть опрний конспект, використовуючи матеріали:
ВІДЕО "Структура
еукаріотичної клітини"
ВІДЕО "Поверхневий
апарат"
06.10.2023
Тема. Методи дослідження клітин
Хід уроку
1. Прочитайте §9
2. Складіть опрний конспект, використовуючи матеріали:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ " Методи
дослідження клітин"
ВІДЕО "Основні
властивості клітини"
ВІДЕО "Структура
еукаріотичної клітини"
03.10.2023
Тема. Практична
робота. Розв'язування задач з молекулярної біології
Хід уроку
1. Перегляньте ВІДЕО
Розв’язування
задач. Білки. Нуклеїнові кислоти.
Задача
1
Білок
вазопресин складається з 9 амінокислотних ланок. Яка його молекулярна маса?
Дано:
Розв’язування
n (амінок.) = 9
m ( 1 амінок.) = 100
---------------- m (білка) = 100 ×
9 = 900
m (білка) - ?
Відповідь: m (білка) = 900
Задача
2
Молекулярна
маса каталази 224 000. Скільки амінокислотних ланок в цій молекулі?
Дано:
Розв’язування
m ( білка ) = 224000
m ( 1 амінок.) =
100
------------------------ n (амінок.) = 224 000 :
100 = 2240
n (амінок.) -
?
Відповідь: n (амінок.) = 2240
Задачі
для самостійного розв’язування
1.
Молекулярна маса
пепсину 35 500. Скільки амінокислотних ланок в цій молекулі? Яка довжина
первинної структури білка?
2.
Білок має довжину
7000 нм, яка маса цього білка?
Розв’язування
задач. ДНК
Задача
1: Фрагмент одного з ланцюгів ДНК має таку послідовність
нуклеотидів: І ДНК
ААГЦЦТТТГЦАА . Запишіть послідовність нуклеотидів відповідного фрагмента
другого ланцюга тієї ж молекули, утвореного в результаті реплікації.
ІІ ДНК ТТЦ ГГААА
ЦГТТ другий ланцюг ДНК,
побудований
на першому за принципом компліментарності.
Задача
2: Фрагмент одного з ланцюгів ДНК має таку
послідовність нуклеотидів:
ААГ
ЦЦТ ТТГ ЦАА . Запишіть послідовність нуклеотидів відповідного фрагмента молекули
і-РНК , синтезованої на заданому фрагменті ДНК в результаті
транскрипції.
Розв’язання: послідовність нуклеотидів
молекули і-РНК визначаємо за принципом компліментарності, при цьому враховуючи,
що в молекулі РНК замість нуклеотиду тиміну міститься урацил:
ААГЦЦТТТГЦАА заданий фрагмент ДНК
УУЦ ГГААА
ЦГУУ i-РНК , синтезована на заданій
ділянці ДНК.
Число пуринових основ дорівнює числу піримідинових , А + Г = Ц + Т, |
Розрахувати відносну кількість азотистих основ у
ділянці ДНК можна за правилом Е.Чаргаффа:
За
принципом компліментарності
А=Т, а Г=Ц.
Таким
чином можна визначити кількісний вміст кожного виду азотистих основ у молекулі
ДНК, знаючи вміст однієї основи.
Наприклад
:
Задача 3:
В лабораторії вивчали фрагмент молекули ДНК. Виявили, що він складається
із 40 нуклеотидів і містить 9 аденілових нуклеотидів. Визначте процентний вміст
кожного виду нуклеотидів у даному фрагменті ДНК.
Розв’язання:
1) Складаємо
пропорцію: 40 нуклеодидів це 100%, а 9 нуклеотидів - ? таким чином
розраховуємо: А(%) = 40 * 9 / 100 = 22,5%.
2) Якщо за правилом Чаргаффа А + Г = Ц + Т, то у
% А+Г= 50%, отже вміст гуанілових нуклеотидів складає: Г(%)= 50% -
А(%), тобто Г(%)= 50-22,5=27,5%
3) За принципом компліментарності А=Т, а Г=Ц
4) Знаходимо кількість Г і Цнуклеотидів, склавши пропорцію
9-----22,5%
х----27,5% х=9*27,5/22,5=11
Вдповідь: А і Т =22,5
%(9), Г і Ц =27,5% (11)
Задача
4: Молекула ДНК має відносну молекулярну
масу 25600 а.о.м. Знайдіть довжину ділянки молекули ДНК та кількість її
нуклеотидів.
Розв’язання:
1) Користуючись правилом
підрахунку молекулярної маси, знаходимо загальну кількість нуклеотидів у
заданій молекулі ДНК: n (нукл.)= Мr(п/нукл) /Мr(нукл.);
n (нукл.)= 25600/345 = 74 нуклеотидів
2) Знаходимо кількість
нуклеотидів у одному полінуклеотидному ланцюзі:
74/2=37 нуклеотидів
3) Користуючись формулою,
знаходимо довжину заданої молекули ДНК:
L( п/нукл.) = 0,34 * n (нукл); L( п/нукл.) =
0,34 * 37 = 12,6 нм
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИКОНАННЯ
Розв'язати 1-4 задачі і прислати на пошту
І ДНК ТГТ-ТАГ-ТТТ-ГАА-ГАТ-ТГТ-ЦЦТ-ЦГТ-ГГТ . Допипишіть ІІ ланцюг ДНК Визначте довжину, масу гена, під контролем якого синтезується вазопресин?
Тема. Нуклеїнові кислоти. Роль нуклеїнових кислот як носія спадкової інформації
Хід уроку
1. Опрацюйте § 7 та ПРЕЗЕНТАЦІЮ
2. Перегляньте ВІДЕО "Нуклеїнові кислоти"
3. Виконайте ТЕСТИ
Комментариев нет:
Отправить комментарий