9 кл. 2020-2021р.

19.05.2021
Тема. Повторення матеріалу вивченого за ІІ семестр
 Хід уроку
1. Самостійна робота на повторення
2. Виконайте ТЕСТИ На Урок
3.  Повторіть теми: Генетика, Еволюція, Популяція. Екосистема, Біосфера, Селекція.



31.05.2022
Тема. Генетично модифіковані організми (ГМО). 
 Хід уроку
1.Опрацюйте § 62-63; складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
 ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ "ГМО" 
 ВІДЕО "ГМО погано чи добре"
2. Виконайте вправи на повторення:
3. Виконайте ТЕСТИ НаУрок


19.05.2021
Тема. Повторення і підготовка до семестрової контрольної роботи
 Хід уроку
1. Самостійна робота на повторення
2. Виконайте ТЕСТИ На Урок
3.  Повторіть теми: Генетика, Еволюція, Популяція. Екосистема, Біосфера, Селекція.



11.05.2021
Тема. Генетично модифіковані організми (ГМО). 
 Хід уроку
1.Опрацюйте § 62-63; складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
 ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ "ГМО" 
 ВІДЕО "ГМО погано чи добре"
2. Виконайте вправи на повторення:
3. Виконайте ТЕСТИ НаУрок

07.05.2021
Тема. Огляд традиційних біотехнологій. Основи генетичної  і клітинної інженерії 
 Хід уроку
1.Опрацюйте § 60-61; складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
а) ВІДЕО "Біотехнології"
б) ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Генна і клітинна інженерія"
2. Виконайте ТЕСТИ НаУрок 

05.05.2021
Тема. Введення в культуру рослин. Методи селекції рослин. Одомашнення тварин. Методи селекції тварин
Хід уроку
1. Повторіть § 57, 59-58
2. Перегляньте:
ВІДЕО "Центри походження культурних рослин". За цим відео заповніть таблицю:

Назва центру

Країни

Культурні рослини

ВІДЕО "Методи селекції рослин, тварин і мікроорганізмів"

30.04.2021
Тема. Поняття про селекцію. Методи селекції рослин та тварин
Хід уроку
1.Опрацюйте § 57, 59-58; складіть опорний конспект, використовуючи допоміжні матеріали:
а) ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ "Селекція"
б) ВІДЕО "Селекція. Методи селекції"
в) ВІДЕО "Особливості селекції рослин. тварин, мікроорганізмів"
2.Виконайте цікаву ВПРАВУ для закріплення матеріалу.


28.04.2021
Тема. Захист та збереження біосфери, основні заходи щодо охорони оточуючого середовища. 
Мета. Сформувати усвідомлене ставлення до зереження та захисту біосфери.
Хід уроку
1.Опрацюйте § 56; складіть опорний конспект, використовуючи наступні матеріали:
а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Збереження біосфери"
б) ВІДЕО "Збереження біорізноманіття. Охорона біосфери".
3. Виконайте ТЕСТИ (обов'язково до30.04.)


23.04.2021
Тема. Біосфера як цілісна система.  
Мета. Вивчити межі, функціональні компоненти біосфери і внесок В.І.Вернадського в розвиток екології.
Хід уроку
1.Опрацюйте § 55; складіть опорний конспект, використовуючи наступні матеріали:
 а) ВІДЕО "Загальна характеристика біосфери"
б) ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ " Біосфера"
в) ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Біосфера"
г) ВІДЕО "В.І.Вернадський"
3. Виконайте ТЕСТИ (обов'язково до27.04.)

21.04.2021
Тема. Біотичні, абіотичні та антропогенні фактори.  
Мета. Вивчити екологічні фактори та їх вплив на живі організми.
Хід уроку
1.Опрацюйте § 53; складіть опорний конспект, використовуючи наступні матеріали:
б) ВІДЕО1 "Екологічні фактори"
в) ВІДЕО2 "Абіотичні та антропогенні фактори 
2.Виконайте ТЕСТИ (обов'язково до 23.04.2021)

16.04.2021
Тема. Харчові зв'язки, потоки енергії та колообіг речовин у екосистемах  
Мета. Вивчити основні групи організмів за екологічною роллю в мережах живлення екосистем
Хід уроку
1.Опрацюйте § 51 -52; складіть опорний конспект
2. Розібратися в наступній темі вам допоможуть наступні матеріали:
а) ПРЕЗЕНТАЦІЯ
б) ВІДЕО "Колообіг речовин та енергії"
3. Закріпити знання ви зможете, виконавши цікаві вправи:
4. Перевірити себе і отримати оцінку ви зможете виконавши ТЕСТИ 


14.04.2020
Тема. Екосистема. Різноманітність екосистем 
Мета. Вивчити, що таке екосистема, види екосистем.
Хід уроку
1.Опрацюйте § 50; складіть опорний конспект
2. Вам допоможе розібратися в темі ВІДЕОУРОК і ПРЕЗЕНТАЦІЯ
3. Перевірити, як ви засвоїли тему допоможе  ТЕСТ (обов'язково до 16.04.2021)

09.04.2021
Тема. Огляд основних еукаріотичних таксонів 
Мета. Вміти порівнювати основні еукаріотичні таксони, вивчити методи боротьби із хворобами протозойної природи
Хід уроку
1. Опрацюйте § 49
2. Розібратися з сучасною систематикою еукаріотів вам допоможе ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ;
3. Вивчити особливості Царств Рослини, Тварини і Гриби вам допоможе ВІДЕО;
4. Заповніть таблицю, використовуючи отримані знання (запишіть її в зошит)
Ознаки порівняння
Царство Рослини
Царство Тварини
Царство Гриби
Кількість видів



Середовище життя



Форма клітин



Наявність і склад клітинної стінки в клітинах



Пластиди



Хлорофіл



Запасний вуглевод



Тканини (+,-)



Сечовина (+,-)



Тип живлення



Особливості життєвого циклу



Рух (активний, пасивний)



Ріст (обмежений, необмежений)



  
3.Щоб здійнити самоконтроль, виконайте ТЕСТ (обов'язково до13.04.)


07.04.2021
Тема. Основні групи організмів: бактерії, археї.
Мета. Вивчити особливості будови, життєдіяності і засоби боротьби з бактеріальними хворобами.
Хід уроку
1. Прочитайте § 47, випишіть визначення;
2.Опрацюйте § 48 с.259-261. Складіть опорний конспект, використовуючи матеріал ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЇ і ВІДЕО
3. Закріпити знання ви зможете виконавши цікаві вправи:
4. Отримати оцінку за урок ви зможете виконавши ТЕСТ (виконати обов'язково до 08.04.2021)

02.04.2021
Тема. Неклітинні форми  життя: віруси.
Мета. Вивчити особливості будови, життєдіяльності і значення вірусів.
Хід уроку
1. Ця тема є найважливішою темою сьогодення, тож розпочинаємо.
Прочитайте § 48, с. 261-262, подивіться відео і випишіть в зошит:
- Будова вірусів (замалюйте і підпишіть)
- Особливості життєвого циклу вірусів;
- Класифікація вірусів;
- Значення в природі;
- Вірусні хвороби людини;
- Профілактика вірусних захворювань;
2. Перегляньте:
ВІДЕО "Будова та життєдіяльність вірусів"
ВІДЕО "Роль вірусів в природі і житті людини"
3.Закріпити знання вам доможуть цікаві вправи:
3. Щоб первірити себе виконайте ТЕСТ (обов'язково, він оцінюється)
Дедлайн виконаннч тесту 06.04.2021

31.03.2020
Тема. Еволюція людини. Етапи еволюції людини.
Мета. Вивчити, що таке анропогенез та його етапи. 
Хід уроку
1.Повторити минулу тему ви зможете, виконавши ТЕСТ (обов'язково, він оцінюється)
2. Що ви бачите на малюнку Мал.1? Чи насправді еволюція людини відбувалась саме так? І що буде далі?

3.Розібратися з цими питаннями вам допоможе новий матеріал, що міститься в § 45 і ВІДЕО 
4.Закріпити матерал ви зможете, виконавши цікаву ВПРАВУ
5. -  Що ж таке антропогенез?
    -  Які етапи антропогенезу?
6. Домашнє завдання. Прочитати §45, завдання 1-5 письмово, * Як би ви домалювали Мал.1?  Чому? Виконайте ТЕСТИ. Дедлайн 01.04.2021



19.03.2021
Тема. Світоглядні та наукові погляди на походження та історичний розвиток життя.

 Хід уроку

1. Перегляньте матеріали: 
ВІДЕО "Земля. народження планети"
ВІДЕО "Докази еволюції"
2. Виконайте  ТЕСТИ

17.03.2021
Тема. Світоглядні та наукові погляди на походження та історичний розвиток життя.
Мета. Вивчити гіпотези і теорії походження життя на Землі, докази еволюції.
 Хід уроку

1.Ознацомитися з матеріалом нової теми ви можете, коли прочитаєте п.46,44 і  переглянете 
ВІДЕО "Історичний розвиток органічного світу"
ВІДЕО "Зародження життя"
2. Складіть опорний конспект "Погляди на виникнення життя на Землі" (креаціонізм, спонтанне зародження, біохімічна еволюція, панспермія).
3.Виконайте завдання 1-5 (письмово) після параграфів 44 і 46


10.03.2021

Тема. Популяції організмів та їх основні характеристики. Механізми видоутворення.

Хід уроку

1. Прочитайте § 43

2. Перегляньте:

ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Популяція"

ВІДЕО "Популяція"

ВІДЕО "Структура популяції"

ВІДЕО "Вид. Видоутворення"

На основі отриманих знань в робочому зошиті складіть опорний конспект.

3.Виконайте вправи на закріплення:

ВПРАВА, ТЕСТИ

4.*Творче завдання. Поміркуйте, чи може людина "створити" новий біологічний  вид


03.03.2021

Тема. Еволюційні фактори.

Хід уроку

1. Прочитати §42;

2. Скористайтесь матеріалами і складіть опорний конспект:

ВІДЕОУРОК

ВІДЕО "Еволюція"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Еволюційні фактори"

3. Виконайте ТЕСТИ до 05.03.2021

24.02.2021

Тема. Процес еволюції як універсальна властивість біологічних систем.

Хід уроку

1. Прочитати §41;

2. Скористайтесь матеріалами і складіть опорний конспект:

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ВІДЕО "Що таке еволюція"

ВІДЕО

3. Фото конспекту скиньте  на електонну пошту sv.18071974@gmail.com до 26.02.


19.02.2021

Тема. Складання родоводів.

Хід уроку

1. Прочитати §36-37;

Задача на повторення:

Жінка з нормальним зором, батько якої був дальтоніком, одружилась з чоловіком, що має гіпертріхоз вушних раковин і нормальний зір. Яка ймовірність народження в них сина, що матиме ці аномалії?

2. ВІДЕО "Методи генетичних досліджень"

    ВІДЕО "Типи успадкування ознак"

3. Складіть родовід визначіть тип успадкування ознаки:

Задача №1Пробанд – хлопчик, який добре володіє правою рукою. Брати й сестри його – шульги. Мати про банда – право рука, а батько – шульга. Бабуся про банда з боку матері – праворука, а дід – шульга. Праворукий брат матері про банда (дядько) одружився з право рукою жінкою, але в них народились дві дівчинки – шульги. Складіть родовід сім’ї і встановіть характер успадкування ознаки та генотипи всіх членів родоводу.

Задача №2. Пробанд – глухоніма дівчинка. Її  брат, мати й батько – здорові. З боку батька тітка й дід здорові, а бабуся – глухоніма. У матері пробанда є глухонімий брат та здорові брат і сестра. Складіть родовід і визначте тип успадкування ознаки й генотипи членів родоводу.

12.02.2021

Тема. Ознака як результат взаємодії генів. Розв'язування задач на групи крові.

Хід уроку

1. Повторіть §35;

2. ВІДЕО "Групи крові"

    ВІДЕО "Розв'язування  задач на визначення груп крові". 

Приклади запишіть в зошит

2. Розв'яжіть задачі: 

 Задача 1. Групи крові системи АBО залежать від трьох алелей гена І, що позначені символами IA, ІB, I°. Визначте генотипи батьків, якщо в їхніх дітей є всі чотири групи крові.

*Задача 2. У пологовому будинку переплутали двох хлопчиків — Ігоря і Сашка. Батьки одного з них мають I та II групу крові, батьки іншого — II и IV. У Ігоря — I група крові, у Сашка— II. Визначте, хто чий син.

3. Виконайте ТЕСТИ

10.02.2021

Тема. Генетика статі й успадкування зчеплене зі статтю.

Хід уроку

1. Повторіть §35;

2. Задачі

3. Розв'яжіть задачі:

 Рецесивний ген гемофілії міститься в Х – хромосомі.

    1. Батько дівчини хворіє на гемофілію. а мати здорова і походить із сім’ї, де ніхто не хворів на гемофілію. Дівчина вийшла заміж за здорового юнака. Що можна сказати про їхніх майбутніх дітей?

    2. Здорова жінка, брат якої хворіє на гемофілію, вийшла заміж за здорового чоловіка. У них народилася дитина, хвора на гемофілію. Яка ймовірність того, що і друга дитина буде гемофіліком?

    3. Якого потомства слід чекати у шлюбі чоловіка – гемофіліка з жінкою, яка є носієм гена гемофілії?

4. Виконай вправу1

05.02.2021

Тема. Поняття про зчеплення генів і кросинговер.

Хід уроку

1. Прочитайте §34; ТЕСТИ

2. Перегляньте відео:

ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Хромосомна теорія"

ВІДЕО "Зчеплення генів. Хромосомна теорія"

Приклад задач:

Чоловік отримав від матері хромосому з генами А і В, від батька — з генами а і b, причому ці гени успадковуються зчеплено. Його жінка — рецесивна гомозигота. Яка ймовірність того, що їхня дитина буде рецесивною за обома генами, якщо відстань між генами 8 морганід? Розв'язання. Генотип чоловіка — AB//ab ,його жінки — aa//bb. Індивід з генотипом AB//ab утворює гамети АВ, аb, Аb, аВ. Кількість кросоверних гамет Аb і аВ відповідає відстані між генами, тобто 8%. Кількість некросоверних гамет АВ і аb — 92%. Звідси кількість гамет кожного типу: АВ — 46%, аb — 46%, Аb — 4%, 52 аВ — 4%. Дитина буде рецесивною за обома генами при злитті гамет аb і аb, ймовірність чого становить 46%.

4.Виконайте ТЕСТИ 

03.02.2021

Тема. Практична робота. Складання схем схрещування.

Хід уроку

1. Виконайте роботу за інструктивною карткою.

2.Виконайте ТЕСТИ

29.01.2021

Тема. Закони Менделя.

Хід уроку

1. Прочитайте §32;

2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

ВІДЕО "Закони Менделя"

ВШО (Всеукраїнська школа онлайн)

3.Розв'яжіть задачі:

Задача 1. У помідорів червоний колір (А) домінує над жовтим (а), а куляста форма плода (В) — над грушоподібною (Ь) . Схрестили рослину, гетерозиготну за червоним забарвленням і з грушоподібною формою плода, з гетерозиготною за кулястою формою й з жовтими плодами. Визначте, якими будуть гібриди першого покоління.

4.Виконайте ТЕСТИ 


27.01.2021

Тема. Класичні методи генетичних досліджень.

Хід уроку

1. Прочитайте §32;

2. Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

ВІДЕО "Методи генетики"

ВІДЕО "Синдром Дауна"

ВІДЕО "Гемофілія"

ВІДЕО " Альбінізм"

ВІДЕО "Фенілкетонурія"

3.Розв'яжіть задачі:

Задача 1. Особини мають такі генотипи: АА, аа, Вb, CC, Dd, Ee. Які з них гомозиготи, а які – гетерозиготи?

Задача 2. У великої рогатої худоби алель безрогості домінує над алелем рогатості. Яке потомство можна отримати від схрещування безрогого бугая з рогатою коровою, якщо безрога корова народила від цього бугая рогате теля

Задача 3.*У дрозофіли сірий колір тіла — домінантна ознака, чорний колір — рецесивна. При схрещуванні сірих і чорних мух половина потомства має сіре тіло, половина — чорне. Визначте генотипи батьків. 


22.01.2021

Тема. Етапи індивідуального розвитку

Хід уроку

1. Повторити §30;

2.Перегляньте і  складіть опорний конспект за двома відео:

ВІДЕОмбріональний розвиток"

ВІДЕО "Постембріональний розвиток"

3. Відправте конспект. 

 Дедлайн виконання  26.01.2021

Ел. пошта sv.18071974@gmail.com

15.01.2021

Тема. Запліднення

Хід уроку

1. Повторити §30;

2.Перегляньте 

ВІДЕО"Запліднення у людини"

ВІДЕО "Подвійне запліднення у рослин"

3. Виконайте ТЕСТИ до 19.01.2021


13.01.2021

Тема. Статеві клітини

Хід уроку

1. Прочитайте §30;

2.Перегляньте ВІДЕОнамалюйте сперматозоїд і яйцеклітину та підпишіть їх складові


3.Виконайте ТЕСТИ 

Дедлайн виконання до 24.00, 14.01.2021


18.12.2020

Тема. Мітоз. Мейоз.

Хід уроку

1. Перевір себе ТЕСТИ

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Мітоз в клітинах корінця цибулі"

3. Д/з. Повторіть тему. Виконайте ТЕСТИ 


16.12.2020

Тема. Мейоз. Рекомбінація ДНК.

Хід уроку

1. Виконайте ТЕСТИ (на власних гаджетах)

2. Прочитайте §29;

3. Перегляньте:

ПРЕЗЕНТАЦІЮ

ВІДЕО

В зошиті замалюйте фази мейозу і навпроти кожної фази напишіть назву і, що в ній відбувається.


11.12.2020

Тема. Поділ клітин. Клітинний цикл. Мітоз.

Хід уроку

1. Прочитайте §28; намалюйте схему клітинного циклу


2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Мітоз"

3. ВІДЕО "Мітоз"

4. Д/з. Опрацюйте §28, намалюйте стадії мітозу



09.12.2020

Тема. Практична робота. Розв'язування елементарних вправ з реплікації, транскрипції і трансляції.

Хід уроку

1. ПРЕЗЕНТАЦІЯ тести

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ задачі


04.12.2020

Тема. Генетичний код.

Хід уроку

1. Прочитайте §25;

2. ТЕСТИ "Матричний синтез"

3. Задачі з молекулярної біології

4. ТЕСТИ



02.12.2020

Тема. Біосинтез білка.

Хід уроку

1. Прочитайте §25;

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Біосинтез білка"

3. ВІДЕО "Генетичний код. Біосинтез білка"

4. ВІДЕО "Від ДНК до білків"

5. ТЕСТИ

27.11.2020

Тема. Реалізація спадкової інформації. Подвоєння ДНК. Репарація пошкоджень ДНК.

Хід уроку

1. Прочитайте §21; 

2. ВІДЕО "Реплікація ДНК"


24.11.2020

Тема. Ген та його будова. Геноми. Основні компоненти геномів прокаріот і еукаріот.

Хід уроку

1. Прочитайте §19; 

2. ВІДЕО "Гени та геноми"

3. ПРЕЗЕНТАЦІЯ "Методи. Термінологія"

4.ВІДЕО "Закони Менделя"


20.11.2020

Тема. Хемосинтез.

Хід уроку

1. Прочитайте §19; відео від 18.11.2020

2. Виконайте самостйну роботу

3. ВПРАВА1, ВПРАВА2, ВПРАВА3, ВПРАВА4

4. Виконайте ТЕСТИ


18.11.2020

Тема. Фотосинтез: світлова та темнова фази.

Хід уроку

1. Прочитайте §18;

2. Перегляньте ВІДЕО "Фотосинтез: світлова та темнова фази"

3. Виконайте ТЕСТИ

11.11.2020

Тема. Рослинна і тваринна клітина.

Хід уроку

1. Прочитайте §13;

2. Перегляньте ВІДЕО "Рослинна і тваринна клітина"

3. ВПРАВА1, ВПРАВА2, ВПРАВА3

4. ПРЕЗЕНТАЦІЯ тести


04.11.2020

Тема. Типи клітин та їхня порівняльна характеристика.

Хід уроку

1. Опрацюйте § 12-13;

2. Вивчіть будову клітин бактерій, рослин, тварин, грибів:





3. Перегляньте ВІДЕО "Різноманітність еукаріотичних клітин"

4. Виконайте лабораторну роботу

5. Заповніть таблицю:

Ознака

Прокаріоти

Еукаріоти

Бактерії

Рослини

Тварини

Гриби

Плазматична мембрана

 

 

 

 

Клітинна стінка

 

 

 

 

Генетичний апарат

 

 

 

 

Ядро

 

 

 

 

Хромосоми

 

 

 

 

ДНК

 

 

 

 

Клітинний центр

 

 

 

 

ЕПС

 

 

 

 

Апарат Гольджі

 

 

 

 

Рибосоми

 

 

 

 

Лізосоми

 

 

 

 

Мітохондрії

 

 

 

 

Вакуоля

 

 

 

 

Органели руху

 

 

 

 

Пластиди

 

 

 

 

Запасна речовина

 

 

 

 


04.11.2020

Тема. Ядро. Будова та функції.

Хід уроку

1. Перевір себе ТЕСТИ

2. Використовуючи матеріали  §11 і допоміжні матеріали складіть опорний конспект:

ВІДЕО "Структура клітини. Ядро"

ВІДЕО "Будова ядра"

3. Виконайте ВПРАВУВПРАВУ, ВПРАВУ


23.10.2020

Тема. Мітохондрії і пластиди.

Хід уроку

1. Використовуючи матеріали  §10 і допоміжні матеріали продовжуй заповнювати таблицю Див. 21.10.2020

2. ВІДЕО"Двомембранні органели"

3.Перемалюй в зошит будову мітохондрії, хлоропласта і схему перетворення пластид


4. Виконайте ТЕСТИ


21.10.2020

Тема. Ендоплазматична сітка, комплекс Гольджі, лізосоми, вакуолі.

Хід уроку

1. Використовуючи матеріали  §10 і допоміжні матеріали продовжуй заповнювати таблицю:

Органела

Їі будова

Функції

2. Перегляньте:

ВІДЕО "Структура клітини. Одномембранні і немембранні органели"

ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Одномембранні органели"

ВІДЕОУРОК "Одномемранні органели"

3.Збери, ПАЗЛ1, ПАЗЛ2ПАЗЛ3. Впізнай структуру. 


І етап Всеукраїнських олімпіад з біології

ЗАВДАННЯ А

ЗАВДАННЯ Б


16.10.2020

Тема. Структура еукаріотичної клітини 

Хід уроку

1. Повтори засвоєний на попередніх уроках матеріал

2. Опрацюйте КОНСПЕКТ уроку

3. Перегляньте: 

ВІДЕО "Основні властивості клітини"

ВІДЕО "Структура еукаріотичної клітини"

ВІДЕО "Органели клітини"

ВІДЕО "Поверхневий апарат"

ВІДЕО "Одномебранні органели"

ВІДЕО "Цитоплазма, двомембранні органели"

ВІДЕО "Цитоплазма. Органи руху"



09.10.2020

Тема. Методи дослідження клітин.

Хід уроку

1. Опрацюйте КОНСПЕКТ

2.Перегляньте ВІДЕО "Історія відкриття клітини", Перегляньте ВІДЕО 2

3. ВІДЕО "Методи дослідження клітин" і заповніть таблицю: 

Назва методу

Його суть

Приклади


                            07.10.2020

Тема. Практична робота №1.

Хід уроку.

1. Перегляньте ВІДЕО

2.Виконате практичну роботу за ІНСТРУКТИВНОЮ карткою


02.10.2020

Тема. Нуклеїнові кислоти АТФ.

Хід уроку.

1.Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

2. Перегляньте ВІДЕО "Нуклеїнові кислоти"

3.Викрнайте ТЕСТИ


30.09.2020

Тема. Ферменти.

Хід уроку.

1.Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ

2. Перегляньте ВІДЕО

3.Викрнайте ТЕСТИ

25.09.2020

Тема. Органічні речовини. Білки. Амінокислоти.

Хід уроку.

1. ГРА "Вгадай речовину"

2. Перегляньте ПРЕЗЕНТАЦІЮ "АК, білки"

3.Д/з. Повторити §3-5; виконати ТЕСТИ


23.09.2020

Тема. Органічні речовини. Поняття про біологічні макромолекули - біополімери. Білки.

Хід уроку.

1. Опрацюйте КОНСПЕКТ уроку

2.Перегляньте ВІДЕО "Білки"

3.Д/з. Повторити §4-5; прочитати §3 і скласти опорний конспект


18.09.2020

Тема. Органічні речовини. Вуглеводи. Ліпіди.

Хід уроку.

1.Перегляньте ВІДЕО "Хімічні елементи в складі живих організмів"

2.Перегляньте ВІДЕО "Вуглеводи"

3.Перегляньте ВІДЕО "Ліпіди"

4. Складіть ПАЗЛ1, ПАЗЛ2 (Жири чи вулеводи?)

5.Д/з. Прочитати §4-5; завдання 1-5 письмово с. 23


11.09.2020

Тема. Повторення вивиченого матеріалу в період карантину. Хімічний склад клітини. Неорганічни сполуки. Вода ти її властивості.

Хід уроку.

1. Прочитай §2

2.Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ " Хімічний склад клітини"

3.Опрацюйте ПРЕЗЕНТАЦІЮ "Вода"

4. Перегляньте цікаві відео:

ВІДЕО1 "Пам'ять води"

ВІДЕО2 "Миттєвий лід"

ВІДЕО3 "Єфект Мемпба"

ВІДЕО4 "Властивості води"

5. Д/з. Прочитати §2; переглянути  ВІДЕО і написати, що нового дізналися

 

09.09.2020

Тема. Повторення вивиченого матеріалу в період карантину. Рівні організації біологічних сиситем. Основні методи біологічних досліджень.

Хід уроку.

1. Перевір себе ПРЕЗЕНТАЦІЯ

2. Методи біологічних досліджень ВІДЕО

3.Д/з. Опрацювати §1; виконати ТЕСТИ 

 04.09.2020

Тема. Повторення вивиченого матеріалу в період карантину. Рівні організації біологічних сиситем. Основні методи біологічних досліджень.

Хід уроку.

1. Опрацюйте презентацію "Рівні організації біологічних систем"

2.Проаналізуйте презентацію "Методи біологічних досліджень". Заповніть таблицю

Метод біологічних досліджень

Його суть

Приклад застосування методу

3. Виконайте ТЕСТИ

4. Д/з. Прочитати §1 с.5-6.; Перегляньте ВІДЕО; Написати міні-твір "Де мені знадобляться знання з біології в повсякденному житті"

 

 03.09.2020

Тема. Повторення вивиченого матеріалу в період карантину.

Біологія як наука. Предмет біології.

Хід уроку.

1. Перегляньте ВІДЕО

Д/з. Прочитати §1 с.4; підготувати повідомлення БІОНІКА

Комментариев нет:

Отправить комментарий